Конспекти уроків


Тема:   Україна - європейська держава
Мета: дати учням короткі відомості про Україну - незалежну європейську 
            державу;спонукати до дослідницької та пошукової діяльності; вихо-
            вувати патріотичні почуття.
                                         
                                Хід  уроку

І.Організаційний  момент

ІІ.Актуалізація опорних знань

1.Читання акровірша
        У всіх людей одна святиня,
        Куди не глянь,де не спитай,
        Рідніша їм своя пустиня,
        Аніж земний в чужині край.
        Їм красить все їх рідний край.
        Нема без кореня рослини,
        А нас,людей,без Батьківщини.
- Чим ви найбільше пишаєтесь у своїй Вітчизні? (слайд 4)

2. Гра «Хто більше» (робота в парах)
  -Дібрати до слова Україна якнайбільше прикметників (рідна,люба, мила…..)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся,чому Україну називають європейською державою.

ІV.Вивчення нового матеріалу

1.Робота з підручником( ст. 110 – 111)
– Читання тексту учнями (слайд 5)

2. Вправа « Мікрофон »
-         На якому материку знаходиться Європа?
-         Скільки держав у Європі?
-         Де знаходиться центр Європи?
-         Як називають жителів Європи?
-         Які зовнішні схожості в європейців?

 3.Робота з картою ( слайд 6, 7)

 4.   Тестування
 1. Україна розташована:
а) на південному сході Європи;
б) на північному сході Європи;
в) на південному заході Європи.
2. За своєю територією Україна серед країн Європи посідає:
а) друге місце;
б) перше місце;
в) сьоме місце.
3. Познач назви країн, з якими межує Україна:
а) Румунія;                              г) Польща;                            є) Молдова;
б) Франція;                             д) Китай;                               ж) Білорусь;
в) Угорщина;                          е) Словаччина;                      з) Росія.

V. Фізкультхвилинка

VІ. Проблемна ситуація

1. Робота в групах (опрацювання статті підручника)
- Що таке Євросоюз? (слайд 8 – 10)
- З якою метою створений Євросоюз?
- Скільки країн-учасниць він налічує?

VІІ. Робота в зошитах
1.     Записати назви країн-сусідів України.
2.     Гра « Так чи ні »?
          
3.     Робота за схемою « Країни Євросоюзу » .

           VІІІ. Узагальнення й систематизація знань
1.     Робота в парах
              - Відновіть речення.  
         • У Євросоюзу є свій    (прапор) і своя грошова одиниця -  …(євро)  .
         • 9 травня у країнах Євросоюзу відзначають … (День) …( Європи)  .
         • Євросоюз налічує  … (28)  країн-учасниць.

            ІХ. Підбиття підсумків. Рефлексія
1.     Вправа «Незакінчене речення»
-         Тепер я знаю, що Україна – …  .
-         Я довідалася про …  .
-         Мені найбільше запамяталося …  .
-         Я прагну довідатися більше про …  .
  
   Х. Творча вправа «Коло»
      -Що я можу зробити для України сьогодні? (слайд11)
 
     ХІ. Домашнє завдання
            Ст. 110 – 113. 

Конспекти уроків


Конспект уроку"Перший раз у перший клас"




Мета уроку. Викликати позитивні емоції від зустрічі зі школою, однокласниками; розвивати інтерес до навчання ; виховувати бажання добре вчитися повагу до школи та її правил.

                                                Хід уроку
І.Організація класу.
  
  ІІ Вступне слово вчителя
            Шановні батьки, любі діти і всі наші гості! Я щиро вітаю вас  зі святом – Днем знань. Від усієї душі бажаю вам міцного здоров’я та здійснення всіх бажань.
  Щойно пролунав дзвоник на перший у житті наших малят урок. Вони стали першокласниками. Подивіться, шановні батьки, які у вас гарні діти: чепурні, веселі , жваві непосидючі, розумні , кмітливі! А батьки? Я впевнена : кращих батьків просто не існує. Мені дуже приємно, що всі ми разом зібралися в одному класі.
     
  ІІІ. Гра-подорож країною Знань.
1.    Знайомство. Гра « Павутинка знайомств»
( На дошці зявляється Павучок із павутинкою)
Легенда.
Довго очікував Павучок на те, що у клас прийдуть нові малята. Він хоче разом із ними потрапити до країни , де все  всі мешканці знають і навчаються . Павучок точно знає, що цю  країну називають Країною Знань. У нього є карта . Але потрібна допомога дітей. Спочатку Павучкові треба познайомитись із першокласниками.
   Правила гри.
    Вчитель розпочинає плести павутинку , завязуючи на своєму пальці нитку. Розпочинає словами : « Мене звати Наталія  Ярославівна . Я дуже люблю…( Я вмію робити…). Так , з часом, нитка знову прийде до вчителя. Сплетену павутинку діти дарують Павучкові.

2.Вчитель.
                   Отже, ми вже познайомились, тож пора вирушати в мандрівку до Країни Знань.
Попереджаю, що подорож наша буде довготривалою, завершиться десь через 11 років.
Для того, щоб потрапити до цієї країни нам потрібен чарівник. ( З поміж дітей або дорослих обираємо чарівника)
 
  3 . Зупинка «Книжковий ліс»
  Націй зупинці діти з допомогою вчителя розглядають і знайомляться із підручниками та
Встановлюють правила користування підручниками.
Мандруємо на велосипеді.
4.Галявина  «Фізкультурна»
Фізкультхвилинка  «Дитячий сміх»
Їдемо потягом.

5..Станція «Наукова-загадкова»
     Мешканці країни залишили для нас таємничого листа.
У конверті загадки
 Букви всі від А до Я на сторінках…
                              (Букваря)
В сумці зошити, буквар.
Хто до школи йде?
                                (Школяр)
Хто скликає на урок?
То дзвенить шкільний…
                         (Дзвінок)
Для письма, сказати прошу, що потрібно взяти?
                                       (Зошит)
Довгі палички, кругленькі.
Сині, жовті, червоненькі.
На папері походили,
Кольори свої лишили.
Звуться палички оці – кольорові….
                             (Олівці)
Ручки, олівці,  щоб знали.
Ми кладемо у …
                             (Пенали)
А також вони просили передати вам ось цей чарівний ключ. Він допомагає  дружнім, добрим дітям відкрити всі таємниці у Країні знань.

Летимо на ракеті.
6.Зупинка « Торба балів»
Протягом навчання в школі, здобуваючи знання учні отримують за свої здобуті знання бали. Виберіть із торби ті бали, які хочете отримувати в школі.

Пливемо кораблем
7.Станція «Море талантів»
Діти розказують вірші, співають пісні, танцюють та ін..

8.«Міст єднання»
                 Слово вчителя про міцну класну родину.
                 Діти стають в ряд,взявшись за руки. Потискам долоні передають тепло свого серця один одному.
            
ІХ. Підсумок уроку
  Наша подорож ще триватиме довго . Зараз ми притомились та Павучкові пора відпочити . Тож продовжимо нашу мандрівку при наступній зустрічі.
   А зараз пригадаємо де ми побували?
   Яку країну відвідали?
  Що нового дізналися?
   Наш перший урок добігає кінця. Нехай для наших першокласників роки навчання стануть щасливими! Я вдячна всім , хто сьогодні став гостем нашого свята. В добру путь мої дорогі першокласники!