Тема: Україна
- європейська держава
Мета:
дати учням короткі відомості про Україну - незалежну європейську
державу;спонукати до дослідницької
та пошукової діяльності; вихо-
вувати патріотичні почуття.
Хід уроку
І.Організаційний
момент
ІІ.Актуалізація опорних знань
1.Читання акровірша
У
всіх людей одна святиня,
Куди не глянь,де не спитай,
Рідніша
їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині край.
Їм
красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас,людей,без Батьківщини.
- Чим
ви найбільше пишаєтесь у своїй Вітчизні? (слайд 4)
2. Гра «Хто більше» (робота в парах)
-Дібрати до слова Україна якнайбільше
прикметників (рідна,люба, мила…..)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ви
дізнаєтеся,чому Україну називають європейською державою.
ІV.Вивчення
нового матеріалу
1.Робота з підручником( ст. 110
– 111)
– Читання тексту учнями (слайд 5)
2. Вправа « Мікрофон »
-
На якому
материку знаходиться Європа?
-
Скільки
держав у Європі?
-
Де
знаходиться центр Європи?
-
Як
називають жителів Європи?
-
Які
зовнішні схожості в європейців?
3.Робота з картою ( слайд 6, 7)
4. Тестування
1. Україна розташована:
а) на південному сході Європи;
б) на північному сході Європи;
в) на південному заході Європи.
2. За своєю територією Україна серед країн Європи посідає:
а) друге місце;
б) перше місце;
в) сьоме місце.
3. Познач назви країн, з якими межує Україна:
а) Румунія;
г) Польща;
є) Молдова;
б) Франція;
д) Китай;
ж) Білорусь;
в) Угорщина; е) Словаччина; з) Росія.
V.
Фізкультхвилинка
VІ.
Проблемна ситуація
1. Робота в групах (опрацювання статті підручника)
- Що таке Євросоюз? (слайд 8 – 10)
- З якою метою створений Євросоюз?
- Скільки країн-учасниць він налічує?
VІІ. Робота в
зошитах
1. Записати назви країн-сусідів України.
2. Гра « Так чи ні »?
3.
Робота за схемою « Країни Євросоюзу » .
VІІІ. Узагальнення й систематизація знань
1.
Робота в парах
- Відновіть речення.
• У Євросоюзу є свій …
(прапор) і своя грошова одиниця -
…(євро) .
• 9 травня у країнах Євросоюзу
відзначають … (День) …( Європи) .
• Євросоюз налічує … (28)
країн-учасниць.
ІХ. Підбиття підсумків. Рефлексія
1.
Вправа
«Незакінчене речення»
-
Тепер я
знаю, що Україна – … .
-
Я
довідалася про … .
-
Мені
найбільше запам’яталося … .
-
Я прагну
довідатися більше про … .
Х. Творча вправа «Коло»
-Що я можу зробити для України сьогодні? (слайд11)
ХІ. Домашнє завдання
Ст. 110 – 113.
Немає коментарів:
Дописати коментар